1 In Emigracja/ Lawendowe historie

Lawendowa Historia – Czy emigracja Ci służy?

Jesteś Emigrantką? A może dopiero myślisz o zamieszkaniu poza granicami swojego kraju?

Czy miałaś nieraz, albo ciągle masz w sercu uczucie, że może gdzieś indziej byłoby Ci lepiej? Miałabyś więcej opcji na rozwój, biznes lub lepsze zarobki? Być może towarzyszy Ci przekonanie, że w tym czy innym kraju Ty i Twoja rodzina będziecie bezpieczniejsi i będziecie mogli żyć spokojniej. A może „tam-gdzieś indziej” odnajdziesz swoją wielką miłość? Może wierzysz, że „uciekniesz”od swoich problemów i zaczniesz w nowym miejscu wszystko od nowa?

Nazywam się Anya Piatkowska. Jestem Założycielką i Trenerką Akademii Happy Mama Happy Family oraz certyfikowanym, w szkole samego TONYiego ROBBINSA, Strategic Intervention i Life Coachem. Urodziłam sie i wychowałam w Krakowie. Przyjechałam do Londynu 10 lat temu, żeby podszkolić język, zarobić na podróż do Izraela i bliżej poznać mężczyznę, który obecnie jest moim mężem i tatą dwójki naszych wspaniałych dzieci. Nie piszę tego żeby się przed Tobą pochwalić, tylko po to żeby dać Ci znać jak jest w moim życiu teraz a jak było wcześniej.

W Krakowie żyło mi się dobrze – grupa przyjaciół, rodzina, ciekawe prace, miasto tętniące życiem. Wszystko w jednym z najpiękniejszych, jak na mój gust, miejsc w Polsce. Czegoś mi jednak brakowało i miałam uczucie, jakby to czego potrzebowałam było gdzieś indziej. A że kocham podróżować, nie zastanawiałam się długo zanim zarezerwowałam swój bilet do Irlandii, a po 1.5 roku kolejny bilet do Anglii. Wiele się wydarzyło między czasie. Wiele widziałam, wiele przeżyłam i jeszcze więcej się nauczyłam…o sobie samej przede wszystkim.

Kiedy, mieszkając w Londynie niecały rok, dowiedziałam się że jestem w ciąży po raz pierwszy, nie wiedziałam czy mam się cieszyć czy płakać.

Zawsze powtarzałam, że nie będę miała męża ani dzieci. Pochodzę z rozbitej rodziny i nie chciałam „cierpieć” jak moja mama. Co więcej mieszkaliśmy wtedy w małym, zagrzybiałym wynajmowanym mieszkanku, w niekoniecznie przyjemnej części Londynu. Ja nie miałam stałej pracy i okropnie tęskniłam za Polską. Miałam w związku z tym ogromny dylemat, ponieważ Tata mojego dziecka nie zamierzał wyjeżdżać z Anglii. Wierzyłam, że emigracja mi nie służy, co też miały potwierdzać mało korzystne warunki zewnętrzne w moim życiu. Tak to właśnie wtedy widziałam.

Obecnie po 10 latach na Emigracji, czasem się jeszcze „łapię”, że mówię o tym jak tęsnię za Krakowem, za Gdańskiem, w którym mamy swoje mieszkanie i moglibyśmy się przeprowadzic nad samo morze, czy też za cudnymi Tatrami, do których pałam niekończąca się miłością. Czy to oznacza, że emigracja mi nie służy?!

A czy Twój wyjazd nie sprawił też, że będąc poza swoim krajem tęsknisz czasem za Ojczyzną? A kiedy jesteś w Polsce, to masz nieodparte uczucie, że jednak ciągnie Cię gdzieś indziej…do „Wielkiego Świata”? Nazywam to uczucie „Syndromem Emigranta”, który możesz potraktować jak błogosławieństwo lub jak przekleństwo. Jeżeli znasz już to uczucie, to zapewniam Cię że nie jesteś sama i śmiało możesz sobie dopisać do swojego CV – „OBYWATELKA ŚWIATA” 🙂

emigracja

Czy emigracja jest dla mnie?

To zależy.

Jedni wyjeżdżają, zakładają rodzinę, tworzą dom i żyją na spokojnie i naprawdę szczęśliwie w nowym kraju, w nowej kulturze i chwalą sobie wszelakiego rodzaju aspekty emigracji. Inni na przykład: wyjeżdżają, zaczynają zarabiać świetne pieniądze, kupuja swoje domy, obracają się w kręgach ciągle uśmiechniętych ludzi i mimo wszystko ciągle czują pustkę, niepokój i myślą o powrocie. Lub tak jak ja osobiście – zakładają Rodzinę, która jest centrum ich szczęścia i świata; wykonują pracę, która kochają i czasem tylko zastanawiają się „a co by było gdyby…?” Jako kobieta z krwi i kości skomentowałabym to tak: „cóż, my kobiety nigdy do końca nie wiemy czego tak naprawdę chcemy”. Jednak jako praktykujący Trener Rozwoju Osobistego, a tym bardziej Life Coach wyszkolony w Strategiach Interwencyjnych, czuję się zobowiązana zdradzić Ci właściwą odpowiedź na powyższe pytanie.

Zamiast w dalszym ciągu zastanawiać się „czy emigracja jest dla mnie?”, proponuję Ci zastanowić się czego oczekujesz od EMIGRACJI? Lepszych pieniędzy? Może spokojniejszego życia? Znalezienia miłości a może…no właśnie, czego TY oczekujesz? A teraz zastanów się „jak będziesz się czuła, kiedy to czego chcesz się spełni? Czy poczujesz się: wolna, szczęśliwa, a może bezpieczna?” Te ostatnie odpowiedzi są dla Ciebie WSKAZÓWKĄ, czego tak naprawdę potrzebujesz i szukasz w pierwszej kolejności.

Co mogę z tą informacja zrobić?

Ćwiczenie powyżej (tak-przepraszam, że bez uprzedzenia, zasugerowałam Ci czynny udział w ćwiczeniach 😉 podpowie Ci czego NAPRAWDĘ szukasz i potrzebujesz w swoim życiu. I nie ważne czy będziesz w Londynie, Norwegii, Niemczech czy Polsce. Jeśli najpierw nie odnajdziesz w sobie tego właśnie spokoju, bezpieczeństwa w poczuciu własnej wartości i pewności siebie, miłości dla siebie samej; to może się zdarzyć że będziesz miała pozornie wszystko czego pragniesz a dalej będziesz szukała w kolejnych miejscach tego czego Ci brakuje.

Na koniec nieco bardziej pompatycznie

ODPOWIEDŹ JEST W TOBIE 🙂 Wiem, że brzmi to górnolotnie. Tym bardziej z wielką pasją, swoim życiowym doświadczeniem i kwalifikacjami pomagam, Kobietom i ich bliskim, zrozumieć sens tego stwierdzenia. Podczas warsztatów Akademii Happy Mama Happy Family w praktyczny sposób uczę „Jak Zacząć od Siebie. Jak Dbać o Siebie od Wewnątrz i na Zewnątrz, żeby Wszystko układało sie Jak w Niebie?”; „Jak Budować Szczęśliwe Związki i Relacje?” oraz istotę teorii „Szczęśliwy Rodzic-Szczęśliwe Dziecko. Podczas sesji coachingowych chętnie indywidualnie pomogę Ci zrozumieć, że nieważne gdzie fizycznie jesteś. Ważne na ile Twoje poczucie własnej wartości, wewnętrzny spokój i poczucie spełnienia są zakorzenione w Twoim sercu, głowie i podświadomości. Na ile świadomie i odpowiedzialnie kreujesz swoje życie gdziekolwiek jesteś.

emigracja UK

Anya Piatkowska

„Pomagam Kobietom (Singielkom, Mamom, Partnerkom), ale również ich bliskim odnaleźć to czego być może brakuje im aby cieszyć się swoim życiem osobistym, zawodowym i rodzinnym, jeszcze bardziej! Organizuję warsztaty: Jak zacząć od siebie, by cieszyć się życiem jeszcze bardziej? Jak tworzyć szczęśliwe związki i relacje? SZCZĘŚLIWY RODZIC-SZCZĘŚLIWE DZIECKO http://happymamahappyfamily.com/event/szczesliwy-rodzic-szczesliwe-dziecko/

Prowadzę sesje coachingowo-mentoringowe, gdzie indywidualnie dobieram strategie, techniki i procesy, dzięki którym wyklarujesz czego potrzebujesz i czego być może Ci brakuje w Twoim życiu, oraz dowiesz się jak to osiągnąć. Nauczysz się również jak posługiwać się tymi narzędziami na przyszłość samodzielnie. Więcej informacji znajdziesz na mojej stronie www.happymamahappyfamily.com lub dołącz do naszej facebookowej grupy https://www.facebook.com/groups/AkademiaHappyMamaHappyFamily/

You Might Also Like