0 In Marketing

[FRAGMENT KURSU] „Od pomysłu do realizacji – podstawy biznesu w UK” – Marketing i social media

 

[Dziś zdradzam Wam fragmenty lekcji z mojego najnowszego kursu, który właśnie kończę tworzyć. Nie będzie to cała lekcja, ale myślę, że i tak niektórym z Wam dostarczy ciekawej wiedzy i kilku wskazówek – zapraszam]

LEKCJA – MARKETING I SOCIAL MEDIA

Kolejny temat rzeka. Postaram Ci się jednak wytłumaczyć  dlaczego marketing i social media są tak ważne oraz zasiać ziarno, które pozwoli Ci rozwijać się w tym temacie. Otrzymasz ode mnie zestaw przydatnych porad podczas planowania swoich działań marketingowych oraz kilka ciekawych narzędzi. Nie przejmuj się wszystko jest dla ludzi i naprawdę się da, trzeba tylko chcieć. Moja grupa na Facebooku jeszcze kilka miesięcy temu liczyła ledwie 300-400 osób, teraz dobijamy do prawie 2000 uczestniczek. Mój nowy blog w pierwszych 2 miesiącach osiągnął takie statystyki jak poprzedni w ponad rok a fanpage podwoił swoich fanów. Także jestem doskonałym przykładem, że powoli i z sukcesem jesteś w stanie opanować każdy temat i wdrożyć go w życie.

 

DO CZEGO UŻYĆ SOCIAL MEDIA?

Je­że­li nie po­sia­dasz: własnego pro­duk­tu lub usługi, do­bre­go wi­ze­run­ku,  SEO,   a także świet­nej stro­ny www to ciężko jest mówić o social media. Social media powinny wspierać Twoje działania w innych miejscach np. offline oraz to, co przedstawiasz na swojej stronie / blogu.  Jeśli jed­nak masz już po­trzeb­ne pod­sta­wy to so­cial media mo­żesz użyć do:

 • zaprezentowania firmy,
 • zwiększenia ruchu na stronie,
 • zdobywania wiedzy o rynku,
 • poprawienie sprzedaży,
 • reklamy swoich usług

Sama widzisz dlaczego marketing i social media są tak ważne! Pamiętaj jednak, że w marketingu internetowym najważniejsze są relację z innymi ludźmi. Jeśli będziesz atakowała swoich fanów tylko reklamą  produktów, wróżę Ci szybką, ale krótką karierę 🙂

 

SKUTECZNE ZASADY MARKETINGU:

 1. WYZNACZ SOBIE CEL!!!

Bez celu działasz po omacku. Działania w social media muszą wspierać dzialalnia offline i muszą być spójne.   Nie wykazuj się zbytnią ambicją i nie próbuj być wszędzie i zarazem nigdzie. Wybierz na początek 2-3 miejsca np. Facebook i Instagram i naprawdę o nie dbaj.  Możesz wzmocnić relację z klientami, budować autorytet, reklamować swoje usługi czy budować społeczność. Oczywiście można łączyć kilka celów, ale ten główny jest zawsze jeden.

 

 1. USTAL CO I JAK – PLANUJ

 • Jakie posty dodaje i kiedy?
 • Jak często?
 • Co promuję?
 • Czy mam jakieś stałe inicjatywy?

Klient musi poczuć się dopieszczony i zainteresowany. Musimy różnicować to, co mu oferujemy, zaczepiać go. Sami powinniśmy chcieć polubić nasz post- to jest bardzo ważne. Jeśli nam się wydaje nudny, najprawdopodobniej dla naszego czytelnika też taki będzie. Przeplataj informacje i co najważniejsze nie umieszczaj 3 takich samych postów na 3 zupełnie różnych social media. Każde z nich rządzi się innymi prawami i musisz o tym pamiętać.

-Kolejne w pełni opisane punkty znajdują się w kursie…

Chcesz dowiedzieć się więcej – koniecznie odwiedź tę stronę

http://annagorecka.eu/kurs-on-line-2/

 

MOJE WSKAZÓWKI:

 • Nie pokładaj całej swojej nadziei w 1 social media. Oczywiście każdy z nas ma ulubione miejsce, gdzie lubi się pokazywać. Żyjemy jednak w dynamicznym świecie i to co jest, istnieje i działa dziś, nie musi działać za 2 lata. Pamiętaj o tym!

 

 • Testuj różne social media! Wybrałaś 2-3 miejsca, ale po czasie widzisz, że jedno z nich kompletnie Cię nie kręci i wchodzisz tam bardzo niechętnie. A może w 2 stronę, minęło trochę czasu a odzew jest znikomy – spróbuj przetestować coś nowego. Może ten kanał nie był po prostu dla Ciebie albo nie do końca pasuje do Twojej działalności.

 

 •  Podporządkuj sposób promocji do Twojej osoby. Z czym Ty czujesz się najlepiej. Wolisz nagrywać filmy przed kamerą niż pisać?- pomyśl o kanale na Youtube a może kręci Cię robienie świetnych zdjęć- tu uśmiech w stronę Instagramu lub portalu Pinterest. Marketing i social media pochłaniają sporo czasu i ważne żeby Twoje obowiązki w tym zakresie dawały Ci choć trochę przyjemności. A jeśli kompletnie tego nie czujesz zawsze obsługę swoich  kanałów możesz zlecić profesjonalistom.

 

Oczywiście tak jak wspomniałam na początku jest to bardzo obszerny temat o którym mogę pisać godzinami. Jeśli udało mi się Ciebie zaintrygować albo zachęcić do refleksji, to bardzo się cieszę.

Natomiast jeśli chciałabyś uzyskać więcej wiedzy na temat:

-marketingu, social media

-doprecyzowania biznesu

– jego rejestracji w Anglii,

to tylko do czwartku (26.05) możesz zakupić mój kurs, który porusza te wszystkie aspekty! 

ZAJRZYJ DO SKLEPU:

Mam nadzieję, że do usłyszenia 30 maja na 1 lekcji z kursu.

Pozdrawiam Ania

 

You Might Also Like